WordPress feed yolunu engelleme (Bot saldırılarına karşı)

WordPress feed yolunu engelleme (Bot saldırılarına karşı)

  • 29 Haziran 2014
  • 3 Okunma
  • Yorum Yok
  • 3 DK

Bildiğiniz üzere hep başıma gelen olaylardan ve yaşadığım sorunlardan çıkan kodları sitemde paylaşıyorum. Geçen bir arkadaşın sitesine feed yani rss den bot yazmışlar oradan veriçekiyorlardı arkadaşın sistemi wordpress olduğu için feed yolunu değiştirmek istedi. Gelen istekleride 301 ile ana sayfaya yönlendirmemi istedi bende biraz araştırdım ve aşağıdaki kodu buldum.

Nasıl kullanıcam?

Kullandığınız temanızın klasöründe functions.php olmalı eğer yoksa siz oluşturun ama hazır bir tema kullanıyorsanız mutlaka vardır. Kodu dosyanın en altına yapıştırın. Tabi php kapatma etiketinin bir üstüne “?>” olan var ya 😀 onun bir satır üstüne. Kodu koyduktan sonra www.siteniz.com/feed diye giriş yaptığınızda ana sayfanıza yönlenecektir. Yalnız feed gittiği için hergangi bir eklenti ile rssinizi başka bir url ye taşımanızı tavsiye ederim. Yada aşağıdaki yönlendirme kodunda bir kontrol yapıp bot değilse açtırabilirsiniz.

 /* Feed engelleme */ function disable_our_feeds() { header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); header("Location: ".get_bloginfo("url")); } add_action("do_feed", "disable_our_feeds", 1); add_action("do_feed_rdf", "disable_our_feeds", 1); add_action("do_feed_rss", "disable_our_feeds", 1); add_action("do_feed_rss2", "disable_our_feeds", 1); add_action("do_feed_atom", "disable_our_feeds", 1); /* Feed engelleme */ 
HAYATI KODLA'YA ABONE OLUN!!
ETKİLEYİCİ BİR YORUM BIRAK

WordPress feed yolunu engelleme (Bot saldırılarına karşı) İle Benzer Yazılar

"WordPress feed yolunu engelleme (Bot saldırılarına karşı)" Yazısına uygun diğer makalerler