Vbulletin Eklenti Yazma (yapma) – Basit

Vbulletin Eklenti Yazma (yapma) – Basit

  • 20 Haziran 2014
  • 5 Okunma
  • 4 Yorum
  • 5 DK

En sonunda hazır eklenti bulmaktan bıktım kendi eklentimi kendim yazmaya başladım. İş gereğince kaç gündür şirketimize ait olan forum sitesine bakım yapmaktayım. Sürekli eklenti bulup eklentiyi bizim istediğimize göre düzenlemekten kendi eklentimi yazar hala geldim ve sizlere en basitinden eklenti yazımını ve site üzerinde nasıl gözükeceğini anlatıcam.

İlk önce forummumuzun admincp paneline girin. Sol menülerden en aşağıda

pluginekle

“Pluginler & Ürünler” bölümünden “Plugin ekle” menüsünü seçin.

plugin ayarları

1. Bölüm kendinize ait olacağı için aynı kalsın ama yok başka bir kelintiye ek olarak bir sayfa yapıcaksınız oradan eklentiyi seçbilirsiniz.

2. Bölüm çok önemli yazdığınız dosyanın çalışacağı bölümü seçeceksiniz Örneğin konu içerisinde gözükmesini istediğiniz bir şey varsa “showthread” ile başlayan bölümleri seçebilirsiniz Ana sayfada gözükmesini istiyorsanız “forumhome” ile başlayan bölümleri seçin (bu kısımları çok iyi bilmeniz gerekmekte)

3. Bölüm dosyanızın adını yazın

4. php tagları olmadan php kodlarını yazarak çalıştırabilirsiniz fakat echo veya print ile yazdırmanız halinde sayfanın en başında çıktı verecektir siz tasarımın içerisinde göstermek istiyorsanız bazı kodları kullanmanız gerekmekte bunları yazıyorum.

Uygulama yapımı
Merhaba isminde bir uygulama yapalım deneme olarak.

2. Bölümü “showthread_query” seçin
3. Bölüme “merhaba” diye yazın

4. Bölümede şu kodları yazın

$yazi = "Merhaba Hasan Yüksektepe www.hayatikodla.com"; vB_Template::preRegister("SHOWTHREAD",array("vbdegiskeni" => $yazi)); /* vB_Template::preRegister("SHOWTHREAD",array("1" => 2)); Yukarıdaki sayıların açıklamaları 1- Html içerisinde kullanacağınız değişkenin adı 2- 1. değişkene ait değer */ 

Yukarıdaki kodu yazdıktan sonra
showthread

“Temalarda ara” Kısmından “progress_newreplylink_top” arattırın ve etiketin bitiminden hemen altına

{vb:raw vbdegiskeni} 

Yukarıdaki kodu yapıştırın ve kayıt edin. Cevap yaz butonunun yanında

“Merhaba Hasan Yüksektepe www.hayatikodla.com” yazması gerekiyor ben denedim adım adım anlattım. Sizde eklenti yazmak isterseniz bu şekilde en basit haliyle yapabilirsiniz. Gerekirse bunun için bi ders serisi bile hazırlayabilirim. Herkese kolay gelsin

HAYATI KODLA'YA ABONE OLUN!!
ETKİLEYİCİ BİR YORUM BIRAK

Vbulletin Eklenti Yazma (yapma) – Basit İle Benzer Yazılar

"Vbulletin Eklenti Yazma (yapma) – Basit" Yazısına uygun diğer makalerler