Picardes SEO Öpücüğü

  • 20 Aralık 2016
  • 4 Okunma
  • Yorum Yok
  • 4 DK

Merhabalar Arkadaşlar,

Aynı firmada çalıştığımız arkadaşım Roman Adamita’nın yazdığı bir makaleyi sizler için tekrar yazmak istedim. Yazısında SEO’nun nasıl geliştirilebileceğini anlatıyor.

Onun tabiriyle
“SEO denince akla ilk yaratıcılık, konsantre, motivasyon ve süreklilik gelmeli. SEO “öptüm geçti” değildir, keyifle sürdürebilmesi gereken bir ilişki türüdür.”

SEO’DA YARATICILIK

SEO’da başarılı olmak için en gerekli kriterlerden biri yaratıcılıktır. Size bir tane yaratıcılık örneği vereyim. Rekabetli bir anahtar kelimeniz olduğunu düşünüyorum. ÖRN. Takım elbise. Çoğu firma takım elbise kelimesine çalışacaktır. Sayfalar açacaktır ve makalelerinde bu anahtar kelimeye ait kategori sayfasına link çıkışı yapacaktır. Burada şöyle bir yaratıcılık söz konusu olmalı. Anahtar kelimeyi değiştirip aynı etkileşimi nasıl alabilirim? Sorusunu bulmak ve cevaplamak. Cevapta şu şekilde olabilir. “Siyah takım elbise” veya “Düğün için takım elbise” gibi long tail diye tabir ettiğimiz alternatif anahtar kelimelere yönelmek. Böylece aynı etkileşimi alabilirsiniz. Tabi kelimelerin aranma hacmi de çok önemli o yüzden long tail kelimeleri seçerken biraz araştırmalısınız.

SEO’DA KONSANTRASYON

Yaratıcılık kısmını geçtikten sonra işe koyulmak için konsantrasyona ihtiyacınız var. Bu kısımda insanın kendisini bilip “en güzel şekilde nasıl çalışırım?” Sorusuna cevap vermelidir. Ona göre evde müzik dinlerken veya bir kafa de çalışabilirsiniz.

SEO’DA MOTIVASYON

Bu konuda yani SEO konusunda motivasyon kazanmak isterseniz büyük firmaları inceleyebilirsiniz. Mesela rekabetli bir anahtar kelimeniz varsa kim 1. sırada ise onun neler yaptığını nasıl başardığını ve sizin ondan daha iyi şeyler yapabileceğinizi unutmayın. Yapılan her şeyin daha iyisi yapılabilir.

SEO’DA SÜREKLILIK – SÜRDÜRÜLEBILIRLIK

En son konuyu şöyle kısaltmak istiyorum. Yapacağınız şeyler bir anlık değildir. Siz başarırsanız başkaları da başarabilir siz başarınızı sürdürebilir hale getirmelisiniz. Roman’nın öpücük olarak nitelendirmesi de aslında bunu anlatmaktadır. Öpüp bırakmak olmaz devamının gelmesi gerek.

Picardes SEO Öpücüğü Etiketleri:

HAYATI KODLA'YA ABONE OLUN!!
ETKİLEYİCİ BİR YORUM BIRAK

Picardes SEO Öpücüğü İle Benzer Yazılar

"Picardes SEO Öpücüğü" Yazısına uygun diğer makalerler

Picardes SEO Öpücüğü
Youtube, İnternetsiz video izlettirecek
Youtube, İnternetsiz video izlettirecek
Picardes SEO Öpücüğü
Youtube videolarınızı gife çevirin
Youtube videolarınızı gife çevirin
Picardes SEO Öpücüğü
Youtube de html5 e geçin.
Youtube de html5 e geçin.