😀 Hasan Yüksektepe Kimdir?

😀 Hasan Yüksektepe Kimdir?

Hasan Yüksektepe kimdir?

Hasan Yüksektepe,

1991 yılında doğdu. İzmir’de büyüdü. 1997 yılında bilgisayar ile tanışan Hasan Yüksektepe O günden bu yana bilgisayar ile haşır neşir oldu. Bilgisayar donanım ve yazılıma olan merakı onu bu yönde araştırmalara itti. Hasan yüksektepe bilgisayarın her alanına el atmış ama web yazılımda uzmanlaşrak web yazılım uzmanı olmuştur. İlk action script 1 dilini ve sonra da action script 2 dillerini öğrendi.

90 yıllarda flash animasyonların moda olması Hasan Yüksektepe’nin bilgisayar hayatına animasyonlar yaparak başlamasına yardımcı oldu. Animasyon dışında başka şeylerin yapılabildiğini de keşfettikten sonra araştırmalara devam etti.

Yazının devamı Hasan yüksektepe’nin kendi ağzından yazılmıştır

90 yıllarda flash animasyonlar moda idi ve bende bilgisayar hayatıma animasyonlar yaparak başladım sonradan bu program ile animasyon dışında daha başka şeylerde yapılabildiğini öğrenince o alanı da merak ettim ve animasyonu bırakıp oyun yapımına başladım o zamanlar 2 boyutlu basit oyunlar yapabiliyordum ve internetimizin olmaması alanımda gelişmeme engel olmuştu 2005 yılında ilk internet ile tanışınca oyun dışında da web sitesi yapıldığını öğrendim ve o alana da el atayım dedim. O zamanlar sadece görsel ve web siteleri yapabiliyordum düzenlemek için çalışma dosyasını açıp gerekli yeri düzenlemek gerekiyordu.

Tanıştığım bazı kişiler bunun yönetilebilir olduğu benim yaptığım sitelerin dinamik olmadığını söylediler. Dinamiklik nedir onuda araştırmaya başladım ve programa ait forum sitesinde PHP ile flash”ı birleştirerek yönetilebilir siteler yapılabildiğini buldum ve PHP eğitimime 2005 in son aylarında başladım. PHP”nin temelini öğrenmek benim 1 haftamı aldı ama tabi ki 1 haftada uzman seviye ye geldiğime inanmıyorum bana göre uzmanlık tecrübe ister 2005 den (hatta 2006 diyelim) itibaren bugüne kadar PHP çalışmalarımla tecrübe kazanıp uzman seviyeye geldiğimi düşünüyorum.

PHP bir haftada öğrendikten sonra içerisinde html etiket dilinin kullanıldığını da öğrendim ve bunu da araştırmaya başladım ve İSMEK (İstanbul Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) giderek web tasarım sertifikamı aldım. Kurs da html ile css de kullanmasını öğrendim ve flash”ı tamamen kullanmaz hale geldim. Artık web üzerine yoğunlaşma vakti gelmişti benim için ve seçitli scriptler yazarak kendimi geliştirdim. Şu an web de yayınlanan 3 tane projem var

www.quuzy.com
www.blogkonusu.com
www.quuzyakor.com
www.teknodos.com

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir