Google Reklam Görme Ayarları

Google Reklam Görme Ayarları

  • 27 Aralık 2013
  • 32 Okunma
  • Yorum Yok
  • 5 DK

Şöyle açıklayayım bu bir adsense yazısı değildir yani sitenize reklam alma gibi bir yazı değil tam tersine gezdiğiniz sitelerde google reklamları var ise o reklamların türlerini ayarlayabileceğiniz veya hiç görmemenizi sağlayabileceğiniz ayarları anlatırcam.

İlk olarak https://www.google.com/settings/u/0/ads Adresine giriyoruz bu adrese google oturumu kapalıyken girerseniz sizin o anki ip nize göre ayarlar yapıyor ip niz değişirse bu ayarları tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz o yüzden oturumunuz açıkken yapın ki ayarlar sabit kalsın. Benden söylemesi gerisi size kalmış. Neyse sayfayı tanıtayım.

Bildiğiniz üzere internette her şey kayıt altında hangi site girdiğiniz nerelere tıkladığınız kimler le konuştuğunuz size belli edilmeden kayıt ediliyor. Bu sayfada onu göreceksiniz aslında nasıl mı şöyle.

Google reklam ayarları analiz

Yukarıdaki gördüğünüz resimdeki 1. alan Google reklamlarının nerelerde karşınıza çıkacağını gösteriyor. Google servisleri ve diğer web sitelerinde

2. alanda google oturumunuz ile açtıysanız orada kayıtlı olan cinsiyetiniz alıyor. Eğer oturum kapalıyken açıktıysanız “yok” yazıyordur yoksa nereden bilsin

3. alanda gene oturumunuzdan yola çıkacak yaş aralığınıza göre reklamları size gösteriyor. Benim 18-24 yaş arasıymış

4. alanda bildiğiniz dillere göre reklamlar çıkıyor ben 3 tane bildiğim için Türkçe, İngilizce ve japonca 3 tane var

Şimdi En Önemli Yere Geldik
Google sizi google aramlarından ya da google servislerini kullanırken aradığını kelimelere göre kategorilendirilmiş reklamları gösteriyor. Bunu aynı sayfadaki “ilgi alanları” kısmından görebilirsiniz ama tabi google hesabınızla giriş yaparsanız belli olur.

google takip analiz

Yukarıda gördüğünüz resimde 1. alanda benim google servislerini kullanırken arattığım kelimelere ve çıkan sonuçlara göre reklam kategorilerini görüyorsunuz ekleme ve çıkarma ile bunları kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

2. alanda ise ziyaret ettiğiniz web siteleri ne göre reklam kategorileri var mesela hepsiburada ya girdiniz bu alışveriş anlamına gelir otomatik olarak alışveriş kategorisi ekleniyor hemen başka bir siteye girdiğiniz size hepsiburadanın reklamları çıkar isterseniz deneyin 🙂

3. alanda kategoriler var işte onları silebilirsiniz veya ekleyebilirsiniz.

Takip Edilmeyi Kapatmak İçin
Googlede takip edilmeyi kapatmak için sayfanın sonundaki “Devre dışı bırakma ayarları” nı kullanabilirsiniz.

HAYATI KODLA'YA ABONE OLUN!!
ETKİLEYİCİ BİR YORUM BIRAK

Google Reklam Görme Ayarları İle Benzer Yazılar

"Google Reklam Görme Ayarları" Yazısına uygun diğer makalerler

Google Reklam Görme Ayarları
Youtube, İnternetsiz video izlettirecek
Youtube, İnternetsiz video izlettirecek
Google Reklam Görme Ayarları
Youtube videolarınızı gife çevirin
Youtube videolarınızı gife çevirin
Google Reklam Görme Ayarları
Youtube de html5 e geçin.
Youtube de html5 e geçin.