Google News WordPress Eklentisi [üzerinde çalışıyorum]

Merhabalar Yazılım severler,

Son günlerde üzerinde çalıştığım bir eklentiden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere Teknoloji haberleri yayınlayan bir web sitem var ve bu web sitesinin Google News’e kayıt olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Her gün gerek SEO gerek yazılımsal olarak yeni geliştirmeler yapmaktayım. Sitenin hitleri güzel bir artış gösterdiği için artık hizmete çıkma vakti geldi. Tabi ilk olarak Google News’e kayıt yapmakla başlamak istiyorum. Sistem wordpress alt yapısı olduğu için Google News için bir çok eklenti olduğunu düşünmüştüm fakat var olan eklentilerin hepsi eski de kalmış ve güncellenmemiş. Şu an ki Google News kriterlerinin hiç birini desteklemiyor. Şu an var olan 1 tane eklenti var sadece google news için bir sitemap oluşturuyor ama ne yazık ki çok popüler olan Google Sitemap xml eklentisi ile çakıştığı için aynı anda kullanamıyorsunuz. Bende bu olaya bir çözüm getirmek için bir eklenti yazayım ve web sitesinin ayarlarını tamamen Google news’e özel olarak ayarlasın diye düşündüm. 1 saatlik bir süreçte eklentinin alt yapısını hazırladım ve localdeki denemelerimde sorunsuzca çalıştığını gördüm. Yakında bu eklentiyi herkese açık bir şekilde sitem üzerinden yayınlayacağım sonra da wordpress de Plugins bölümünde yayınlanması için başvuruda bulunacağım. Şu dönemde açılan bir çok web haber sitesi için gerekli bir eklenti olacağını düşünüyorum ve bu konuda desteklerini bekliyorum.

Hayatı Kodla Güçleniyor

Merhabalar, Hayatı Kodla gittikçe güçlenen bir blog haline geliyor. Sende bu gücün bir parçası olabilirsin. Merak etme spam mail atmıcaz :)

Hayatı Kodla Güçleniyor

Merhabalar, Hayatı Kodla gittikçe güçlenen bir blog haline geliyor. Sende bu gücün bir parçası olabilirsin. Merak etme spam mail atmıcaz :)