Facebook”da neden az beğeni alıyorsunuz

Facebook”da neden az beğeni alıyorsunuz

25 Aralık 2013

Belki siz biliyorsunuzdur ama çoğu kişi bu özelliğin farkında bile değil yani en azından benim karşılaştığım kişiler.  Bu özellik uzun zamandır var ama millet hep aşağılara baktığı için bu özelliği görmüyor.  Bu özellik nedir peki?

Facebook beğeni almaÖzellik şu an sol taraf da gördüğünüz haber kaynağı paylaşım sıralaması özelliği. şimdi bunu biliyorum diye bu sayfayı kapatabilirsiniz ama  daha anlatacaklarım bitmedi. Sol taraf da ki kısım default olarak ” Başlıca Haberler” seçili olarak gelir. Hatta bizzat bir tane facebook üyeliği açıp baktım.

Başlıca haberler neleri gösterir?
Başlıca haberler kısmı sizin facebook”u kullanımınıza göre değişiyor.  Kimin paylaşımını çok beğeniyorsanız onun paylaştığı bir durum sizin haber kaynağınız da çıkıyor ya da sohbetinizi bol tuttuğunuz birinin haberleri daha ön planda çıkıyor ama hiç konuşmadığınız veya iletişime geçmediğiniz birininde paylaştığı durum çıkabiliyor çünkü facebook”un amacı herkesi iletişim halinde tutmam 🙂

En yeniler neleri gösterir?
En yeniler kısmı da mantığı çok basit sadece paylaşılanları tarihe zaman hatta saniyeye göre en yenisini hangisi ise onu gösterir.

Peki hangisini seçmeli?
Hangisini seçmek isterseniz onu seçin tabi ki ama eğer beğeni kazanmak istiyorsanız arkadaşlarınızın ne seçtiği önemli tabi çünkü eğer arkadaşlarınızla sık sık sohbet edip paylaşımlarını beğeniyorsanız “Başlıca haberlerde” çıkmanız muhtemel veya sık sık paylaşım yapıyorsanız da “En yenilerde” çıkabilirsiniz. Gerçi gene bir sorun var 🙂 ya arkadaşlarınızda ekli olan çok kişi varsa 😀  bu ihtimalide düşünerek facebook”u kullanın 😀

WEB DÜNYASI İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER İÇİN ABONE OLUN!

"Facebook”da neden az beğeni alıyorsunuz" Benzer Yazıları

Htaccess ile gereksiz ? parametlerini silme Gmaps.js - Yeni google haritalar kullanımı