Facebook – Uygulamaların bilgilerinize erişimini kapatma

30 Ocak 2014

Bu aslın şöyle bir şey. Sizin arkadaşlarınızın kullandığı bazı oyunlar yani uygulamalar var. Bu uygulamalar izin alırken kişinin “arkadaşlarına erişme” iznide alıyorlar yani sizin bir arkadaşınız o uygulamayı kullanıyorsa sizinde bilgilerinize erişebiliyorlar. Facebook bu olayın olmasını uygulamanın daha sosyal hale geldiğini söylüyor ama tabi her uygulama sosyalleşmek amacı ile yapılmıyor bazıları tamamen amacı farklı düşünmeniz zor değil.

Şimdi facebook gene bizi düşünerek bu olaya engel koyacak bir özelliği sunmuş tabi ama biz genelde haber kaynağında olduğumuz için çoğu kişinin bundan haberi yok

Bu ayarı yapabilmek için facebook”da oturum açmış olmalısınız ve aşağıdaki resimleri takip ederek o bölüme ulaşabilirsiniz.

1- Sağ üst tarafdaki çark“a tıklayarak menüyü açın ve oradan ayarlar menüsünü seçin
facebook uygulama ayarı

2- Gelen sayfanın sol bölümündeki menüden uygulamalar menüsünü seçin
Facebook ayarlar menüsü

3- Sağ kısımda kullandığınız uygulamalar listelenecektir. Onun hemen alt kısmındaki menüden “Başkalarının kullandığı uygulamalar” başlıklı menüyü seçin ve aşağıdaki gibi menü açılacaktır.
facebook başkalarının kullandığı uygulamalar

Buraya kadar geldiniz açıklama metnini okuyun size uygun olan seçenekleri seçip “değişikleri kaydet” butonuna basınca artık arkadaşlarınızın kullandığı uygulamaların sizin seçtiğiniz seçenekler dışında bilgilerinize ulaşamayacaklardır. Sosyal medyayı kullanırken dikkatli olalım bilgilerimiz her yerde

WEB DÜNYASI İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER İÇİN ABONE OLUN!

"Facebook – Uygulamaların bilgilerinize erişimini kapatma" Benzer Yazıları

Chrome"daki yeni özellikle ses nereden geliyor görün Facebook"ta geçmişinizi izleyin