El yazınızı font yapın

El yazınızı font yapın

16 Ocak 2016

Merhabalar font severler,

Bir çok tasarımcı web sitesi tasarlarken font kullanmayı sever çoğu web sitesinde font kullanılmıştır hatta bazı web sitelerin kendilerine özgü fontları vardır. Sizde kendi fontunuzu üretip bilgisayar ortamında hatta web sitelerinde kullanabilirsiniz.

Hadi başlayalım
İlk önce http://www.myscriptfont.com/ sitesine giriş yapıyorsunuz. Alt kısımdaki pdf veya png seçeneklerinden birini seçip indiriyorsunuz ben png yi tercih ettim çünkü pc de photoshop ile veya resim düzenleme programıyla da çizim yapabilirsiniz.

my font

Png yi indirdiğinizde herhangi bir resim düzenleme programı ile açın ve gereken kutuların içine taşırmadan kendi el yazınızla veya çiziminizle fontunuzu oluşturun.

my font creator

Bütün kutuları bitirdikten sonra resmi kayıt edince tekrar aynı siteye geri dönüp resmi yükleyin ve tabi font adını ve türünü seçin “Start” butonuna bastıktan sonra sizi biraz bekletecek ve sonunda fontunuzun indirilmesi için size link verecek. Fontunuzu indirdikten sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz web sitenizde kullanabilir isterseniz de font satılan sitelerde satabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın 🙂

WEB DÜNYASI İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER İÇİN ABONE OLUN!