Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri

Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri

  • 25 Kasım 2015
  • 4 Okunma
  • Yorum Yok
  • 5 DK

El işleri alanında, son dönemlerde bayanların aradığı örnekler arasında, yazmalar, havlu kenarları, salon takımları, mutfak takımları, çeyizlik örnekler ve iğne oyası danteller bulunuyor. Özellikle yaşı evlenme çağına gelmiş olan kızlar, bu tarz hobiler edinebilmek için, internette bulunan sitelerden faydalanıyorlar. Her ne kadar kız evlendirecek kişiler, büyük bohçalar, çeyizlik örnekler hazırlasa da, gelinler de bu alanda oldukça hevesli oluyorlar. Çünkü eski modellere göre yepyeni örnekler ve desenler, şimdiki gelinlere çok daha cazip geliyor. Özellikle iğne oyaları ile yapılan el işi örnekleri, her zaman çok daha fazla ilgi görüyor.

16-Adet-Yazma-Oyasi

Sosyal medya üzerinde de birçok iğne oyaları ile yapılan havlu kenarları örnekleri karşımıza çıkıyor. Özellikle Facebook, bu tür uğraşların arandığı başlıca yerler arasındadır. Eskiden hazırlanmış olan örneklerin motifleri, A”dan Z”ye herkeste bulunduğu için, bu sitelerden yeni oya modelleri paylaşılabiliyor. Üstelik yeni hazırlanmış olan modeller, son derece modern ve daha şık örneklerden oluşturulmuş olmaktadır. Özellikle iğne oyası modelleri, zor bir uğraş sonucunda hazırlandığı için çok tercih ediliyor. Çünkü bu zorlu el işi, aynı zamanda diğer örneklerden çok daha şık duran bir özellik taşımaktadır. Eskiden çok daha sade olarak hazırlanan iğne oyası örnekleri günümüzde, boncuklu, pullu, nakışlı, kurdeleli çeşitler ile farklılaştırılabiliyor.

Oya örnekleri arasında çoğu bayanın duymadığı ve bilmediği birçok model yer almaktadır. Özellikle kızların çeyizleri için hazırlanmış olan bu modellerde bulunan ilgi çekici detaylar, çeyiz sermelerinin yapıldığı bu özel günlerde, en sevilen parçalar olmaktadır. Yüzlerce örgü tekniklerinin kullanılması ile hazırlanmış olan modeller, iğne oyası ile yazma, namaz örtüsü, baş örtüsü olarak farklı çeşitlerde karşımıza çıkıyor. Her bayan, bu anlatımlı örnekleri kolaylıkla deneyebilir. Hem kolay hem de zor tariflerden yer alan bu çeşitler, istenilen renk ve motifte hazırlanabilir. Bunun için kenar örneklerinin kullanılacağı büyük parçalardaki desen ve renklere bakılması gerekir. Havlu veya baş örtüleri üzerinde bulunan bu desenler sayesinde, birbiri ile çok büyük bir uyum yakalamış olan kenar oya örnekleri rahatlıkla hazırlanabilir. Her bayanın kendi yapabilme becerisine göre bir çalışma seçmesi gerekir.

HAYATI KODLA'YA ABONE OLUN!!
ETKİLEYİCİ BİR YORUM BIRAK

Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri İle Benzer Yazılar

"Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri" Yazısına uygun diğer makalerler

Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri
Youtube, İnternetsiz video izlettirecek
Youtube, İnternetsiz video izlettirecek
Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri
Youtube videolarınızı gife çevirin
Youtube videolarınızı gife çevirin
Çeyizler İçin Yeni İğne Oyası Örnekleri
Youtube de html5 e geçin.
Youtube de html5 e geçin.